„Juventus“ startavo pergale, „Žalgiris“ sulaukė gynėjo debiuto

(0)
Publikuota: 2024 rugsėjo 26 11:25:53, Arūnas Abromaitis
×
Utenos "Juventus" krepšininkai. LKL nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje Utenos „Juventus" išvykoje 78:74 palaužė Kėdainių „Nevėžį", o Kauno „Žalgiris" svečiuose 93:72 nugalėjo Jonavos klubą „CBet". Žalgiriečių gretose pagaliau debiutavo traumą išsigydęs įžaidėjas Taironas Volesas (Tyrone Wallace).

Utenos ir Kėdainių komandos LKL kovas pradėjo vėliau nei kiti klubai, nes „Juventus" dalyvavo Čempionų lygos atrankoje. Uteniškiai pateisino mačo favoritų statusą ir trečiajame kėlinyje turėjo 13 taškų persvarą, bet šeimininkai lengvai nepasidavė. Likus žaisti 24 sek., Amitas Ebas (Amit Ebo) pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 2 taškų. Kėdainiškiams reikėjo kuo skubiau prasižengti, tačiau jie tai padarė tik likus 6 sek. iki rungtynių pabaigos. „Juvės" pergalę baudų metimais įtvirtino Karolis Lukošiūnas.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo po 16 taškų pelnę Gediminas Orelikas ir Dominikas Grynas (Dominic Green). Šarūnas Beniušis pridėjo 11 taškų, o Arnaldas Toras (Arnaldo Toro) - 6 taškus ir 12 atkovotų kamuolių. „Nevėžiui" 26 taškus surinko Džozefas Džirardas (Joseph Girard), 13 - A.Ebas (8 rez. perd.), 12 - Fahrudinas Manjgafičius.

Jonavoje šeimininkai neleido „Žalgiriui" pabėgti maždaug pusantro kėlinio. Antrojo ketvirčio pabaigoje kauniečiai sukaupė 10 taškų persvarą, kuri trečiajame kėlinyje padidėjo iki 20 taškų. „Žalgiriui" tai buvo antroji pergalė, Jonavos komandai - antrasis pralaimėjimas.

Kauno klube dviženkliu rezultatyvumu pasižymėjo net 6 krepšininkai. 15 taškų surinko Laurynas Birutis, 14 - Deividas Sirvydis (4/5 tritaškių), 13 - Ignas Brazdeikis, 11 - Silvenas Fransiskas (Sylvain Francisko), po 10 - Alenas Smailagičius (10 atk. kam.) ir T.Volesas. Pastarajam tai buvo pirmosios rungtynės „Žalgirio" sudėtyje. Kol vyko pasiruošimas sezonui, amerikietis nežaidė dėl blauzdos traumos. T.Volesas pasirodė starto penkete ir rungtyniavo 14 min.

„Taironas parodė savo talentą. Nors kažkiek sutriko gynyboje, išsidėstyme, jis stengėsi. Jam pirmuoju pasiruošimo maču tapo oficialios rungtynės, bet svarbu, kad jis pagaliau gali žaisti. Šiuo metu jam labiausiai trūksta ritmo pojūčio ir supratimo, kaip žaisti su komandos draugais", - gynėjo debiutą įvertino „Žalgirio" treneris Andrėja Trinkjeris (Andrea Trinchieri).

Jonavos komandai 13 taškų pelnė Erikas Venskus, 12 - Dominikas Briutonas (Dominic Brewton), 11 - Aurimas Majauskas (11 atk. kam.).