(0)
Publikuota: 2024 birželio 26 14:25:51, LKSK informacija
×
Lietuvos kurčiųjų krepšininkių rinktinė. LKSK (Augusto Četkausko) nuotr.

Lietuvos kurčiųjų krepšininkių rinktinė Ispanijoje vykstančiame Europos čempionate pateko tarp keturių geriausių komandų. Lietuvos krepšininkai sėkmingai užbaigė grupės varžybas ir žais ketvirtfinalyje.

Lietuvos moterys ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 60:55 (13:22, 11:14, 20:9, 16:10) įveikė lenkes, nors pirmoji rungtynių pusė nieko gero nežadėjo - antrajame ketvirtyje mūsiškės turėjo 14 taškų deficitą.

Po pertraukos žaidimas pasikeitė, lietuvės pričiupo varžoves gynyboje ir prieš paskutinį kėlinį atsiliko tik 1 tašku. Artėjant susitikimo pabaigai, Rugilė Vosyliūtė pagaliau persvėrė rezultatą - 52:51. Lenkės į tai atsakė tritaškiu, bet Gražina Jočytė dar kartą išvedė lietuves į priekį - 56:54. Trenerio Andriaus Vaicekausko auklėtinės sugebėjo išlaikyti trapų pranašumą ir patekti į pusfinalį.

Lietuvos rinktinei 18 taškų surinko G.Jočytė, 15 - Ramunė Eskertaitė, 14 - Justina Burbaitė-Mačiulienė. Lietuvės pusfinalyje susitiks su italėmis.

Lietuvos kurčiųjų vyrų rinktinė paskutinėse grupės rungtynėse sutriuškino Ispanijos rinktinę 93:47 (23:20, 16:7, 28:10, 26:10). Iki didžiosios pertraukos ispanai dar bandė priešintis, o trečiajame kėlinyje sudėjo ginklus. Treneris Rolandas Rakutis suteikė progos pažaisti visiems krepšininkams. Visi jie pelnė taškus. Rezultatyvumu išsiskyrė Gediminas Žukas, surinkęs 22 taškus. Lukas Gužauskas ir Giedrius Švedas pridėjo po 11 taškų.

Mūsų rinktinė savo grupėje laimėjo visus tris susitikimus ir tvirtai užėmė pirmąją vietą. Suo kuo teks žaisti ketvirtfinalyje, paaiškėjo po vakar vykusių kitos grupės rungtynių.

Lietuvos vyrai Europos čempionatų prizininkais tapo šešis kartus, moterys - septynis. Nors vyrai yra iškovoję mažiau medalių, tačiau tarp jų yra du auksiniai (1992 ir 2008 m.), o moterys šešis kartus žaidė finaluose ir visuose pralaimėjo.