„Lietkabelis“ - jau ne dugne, „Wolves“ laimėjo antrą kartą

(0)
Publikuota: 2024 spalio 23 12:25:39, Arūnas Abromaitis
×
Panevėžio krepšininkai šventė pergalę Europos turnyre. R.Lukoševičiaus/LKL nuotr.

Europos taurės turnyro penktajame ture Vilniaus „Wolves" Lenkijoje po pratęsimo 99:92 įveikė Sopoto „Trefl" krepšininkus ir laimėjo antrą mačą iš eilės, o Panevėžio „Lietkabelis" atidarė pergalių sąskaitą, namie 84:80 nugalėjęs „Bourg-en-Bresse" ekipą iš Prancūzijos.

Pirmąja „Lietkabelio" auka tapo ne bet kas, o Europos taurės vicečempionė Buržo ekipa, iki penktojo turo B grupėje žygiavusi be nuostolių. Trečiajame kėlinyje šeimininkai turėjo 11 taškų persvarą, paskutinę minutę svečiai sumažino skirtumą iki 1 taško, bet Marko Pecarskio dvitaškis ir Georgo Kalaidzakio bei Manto Rubštavičiaus baudų metimai leido išsaugoti persvarą.

Nugalėtojų gretose M.Pecarskis pasižymėjo 22 taškais, 8 atkovotais kamuoliais ir 34 naudingumo balais. 16 taškų pridėjo Dovis Bičkauskis, 14 - G.Kalaidzakis, 11 - Andrija Stipanovičius. Varžovų komandai, kurią treniruoja naujasis Prancūzijos rinktinės strategas Frederikas Fotu (Frederic Fauthoux), 23 taškus surinko Chavjeras Kastaneda (Xavier Castaneda).

„Lietkabelis" (1 pergalė/4 pralaimėjimai) B grupėje užima priešpaskutinę - devintąją - vietą, lentelės dugne liko Hamburgo „Towers" (Vokietija, 0/5). „Bourg-en-Bresse" (4/1) žengia antras.

„Wolves" (2/3) Lenkijoje antrajame kėlinyje pirmavo 13 taškų skirtumu, bet persvaros neišlaikė. Likus žaisti 25 sek., pratęsimą Sopoto komandai išplėšė dvitaškį pataikęs Markusas Vetersas (Marcus Weathers). Pratęsime „vilkai" vėl pabėgo į priekį 10 taškų skirtumu ir šįkart pergalės nepaleido.

Vilniaus klubą į pergalę vedė legionieriai. 17 taškų surinko Trešonas Turmanas (Tre'shawn Thurman), 15 - Endriu Endriusas (Andrew Andrews), po 14 - Entonis Kauenas (Anthony Cowen), Džefris Teiloras (Jeffery Taylor) ir Garisonas Bruksas (Garrison Brooks, 9 atk. kam.). Šeimininkų ekipai 25 taškus pelnė M.Vetersas. „Wolves" A grupėje užima septintąją vietą, o „Trefl" (0/5) yra autsaiderė.

Šeštajame ture „Wolves" spalio 29 d. namie susitiks su Stambulo „Besiktas" (Turkija, 3/2), o „Lietkabelis" spalio 30 d. išvykoje žais su „Valencia" (Ispanija, 4/0).