Lietuvos rinktinės Paryžiuje nebus - finalas Puerto Rike pralaimėtas

(338)
Publikuota: 2024 liepos 08 02:36:45, Arūnas Abromaitis
×
Roko Jokubaičio taškų rinktinei neužteko. FIBA nuotr.

Lietuvos krepšininkai neįgyvendino olimpinės svajonės. Puerto Rike vykusio atrankos turnyro finale K.Maksvyčio treniruojama komanda 68:79 pralaimėjo šeimininkų rinktinei, kuriai ir atiteko kelialapis į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo labai nerezultatyviai ir 5 min. atsiliko 3:11. Laimei, startinį šeimininkų įkarštį pavyko greitai nuslopinti, mūsiškiai jau 8 min. persvėrė rezultatą - 15:14. Po pirmojo kėlinio buvo lygu 19:19.

Antrasis ketvirtis klostėsi pagal atvirkštinį scenarijų nei pirmasis. Jo pradžioje lietuviai truktelėjo į priekį (27:20), tačiau po to įstrigo puolime ir iniciatyvą perėmė Puerto Riko krepšininkai. Jie ne tik pasivijo mūsiškius, bet ir nutolo 37:32, prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei. Mačui įpusėjus K.Maksvyčio auklėtiniai atsiliko 35:39.

Po pertraukos šeimininkų gynyba ir toliau buvo sunkiai įveikiama, o skirtumas kėlinio viduryje padidėjo iki dviženklio - 39:52, kėlinio pabaigoje - iki 48:62. Po trijų ketvirčių Puerto Rikas buvo priekyje 62:50.

32 min. Lietuvos rinktinė atsiliko jau 52:67. Likus žaisti 4 min., po Roko Jokubaičio tritaškio skirtumas bent jau sumažėjo iki vienženklio - 63:72. Tai buvo paskutinis mūsiškių pasispardymas. Priartėti dar labiau nepavyko, Puerto Riko krepšininkai užtikrintai užbaigė rungtynes.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė R.Jokubaitis, kurio sąskaitoje - 16 taškų. Domantas Sabonis (9 atk. kam.) pridėjo 10, Marius Grigonis (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas ir Donatas Motiejūnas - po 8, Arnas Butkevičius - 7 taškus.

Lietuviai pataikė tik 6 tritaškius iš 28 (21 proc.), nugalėtojai - 12 iš 25 (48 proc.).

Puerto Riko komandai 23 taškus surinko Chosė Alvaradas (Jose Alvarado), 18 - Tremontas Votersas (Tremont Waters).

Prieš tai pusfinalyje Lietuva 88:64 sutriuškino Italiją, o Puerto Rikas 98:78 nugalėjo Meksiką.

Kituose atrankos turnyruose išdalinti dar trys kelialapiai. Rygoje aikštelės pranašumo neišnaudojo Latvijos rinktinė, 69:94 pralaimėjusi Brazilijai.

Pirėjuje šeimininkė Graikija aikštelės pranašumą išnaudojo, ji turnyro finale 80:69 nugalėjo Kroatiją.

Namie žaidusi komanda iškovojo kelialapį ir Valensijoje. Ten Ispanijos rinktinė 86:78 įveikė Bahamų krepšininkus.