Linas Kleiza: „Atmetus paskutines 13 minučių, „Žalgiris“ turi blogiausią puolimą Eurolygoje“

(8)
Publikuota: 2024 spalio 22 13:54:22, Respublika.lt
×
Linas Kleiza. Laidos rengėjų nuotr.

Laidoje „Kleiza vs Tiškevičius" buvo aptarta dviguba savaitė Eurolygoje. Daug dėmesio susilaukė prastas „Žalgirio" puolimas, kuris Linui Kleizai kelia daugiau nerimo nei yra džiaugsmo - iškovota pergalė.

Ketvirtadienį „Žalgiris" 85:82 pergale prieš Milano „Emporio Armani" uždarė dvigubą savaitę Eurolygoje, tačiau per pirmas 27 minutes buvo įmesti tik 35 taškai. „Iki prasidėjusio sugrįžimo Milane buvo galima matyti augančias „Žalgirio" problemas - puolimo nėra, gynybos nėra, nieko nėra. Nežinau, ar galima daryti kažkokias išvadas po tokio sugrįžimo. Pamatysime, ar tos paskutinės 13 minučių padarė teigiamą postūmį, ar ir toliau matysime statišką puolimą, kur viskas grindžiama fižiškmu ir pasiaukojimu", - svarstė L.Kleiza.

„Anomalija. Skaičiai iš kito pasaulio", - taip į „Žalgirio" paskutinę trylikos minučių atkarpą reagavo Karolis Tiškevičius ir užsiminė apie kritiką „Emporio Armani" vyr. treneriui Ettore Messina, į kurią Linas Kleiza atšovė: „27 minutes jis buvo profesorius, o Andrea Trinchieri atrodė beviltiškai". Taip dar kartą primindamas, kokią sunkią pradžią matėme Milane: „27 minutes atrodė, kad rungtynėms su „Žalgiriu" pasiruošta puikiausiai - „Žalgiris" neturėjo jokių šansų".

Po sėkmingos dvigubos savaitės Italijoje ir pergalingos sezono pradžios būtų galima pasidžiaugti, tačiau laidos dalyviai priminė, kad gera sezono pradžia - dar ne viskas, ir reikia spręsti turimas problemas. „3:1 rezultatas labai geras, bet ar žaidimas įtikinantis?", - nerimauja L.Kleiza.

„Žalgirio" puolimo problema iškelta ne veltui. Per ketverias rungtynes Eurolygoje įmesti 298 taškai - po 74,5 per rungtynes, kas yra mažiausias rezultatyvumas tarp visų komandų. Šiuos skaičius pagerino paskutinės trylika minučių Milane, tačiau net ir su jomis „Žalgiris" yra mažiausiai taškų metanti ekipa.

A.Trinchieri vasarą koregavo sudėtį pagal savo norus, atvyko septyni naujokai, iš kurių lieka vienu mažiau, kadangi su komanda atsisveikina Tyrone Wallace. Neįsižaidžia Ignas Brazdeikis, į ką atkreipia dėmesį ir L.Kleiza: „Neramina I.Brazdeikis, ar jis ras save Andrea Trinchieri schemose?". Lietuvis per paskutines trejas rungtynes pelnė tik 11 taškų, o aikštėje praleido 17, 13 ir 4 minutes. Tačiau L.Kleiza mano, kad „Žalgiris" negali pamiršti I.Brazdeikio: „Su tuo, ką „Žalgiris" turi, jiems reikia į žaidimą įvesti I.Brazdeikį."

Panaši situacija yra ir su Alenu Smailagičiumi, kuriam laiko aikštėje A.Trinchieri irgi neranda - serbas rungtyniauja po 10 minučių per rungtynes. Ar tokios rotacijos rodo, kad A.Trinchieri netiki vienais iš lyderių turėjusiais būti žaidėjais? Ar sodinimas ant suolo yra siunčiama žinutė, bandant pažadinti krepšininkus? O gal tai vasarą padarytų klaidų pripažinimas?

Galima kalbėti apie A.Trinchieri rotacijas, tačiau būtina pažymėti ir sunkiai paaiškinamus skaičius puolime: 66,3 proc. baudų pataikymas - antras prasčiausias rezultatas, 48,5 proc. dvitaškių pataikymas - taip pat antras blogiausias rezultatas, 33,6 proc. tritaškių pataikymas - šeštas prasčiausias rezultatas. Su pagerėjusiais procentais pakiltų ir rezultatyvumas. Ar paskutinės 13 minučių Milane buvo išimtis iš taisyklės, ar naujo „Žalgirio" pradžia, pamatysime jau ketvirtadienį rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi".