Pasaulio čempionatas baigėsi vokiečių triumfu

Publikuota: 2023 rugsėjo 10 17:44:55, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 4 nuotr.
FIBA nuotr.

Filipinų sostinėje Maniloje nusileido krepšinio pasaulio čempionato uždanga. Aukso medaliais pasipuošė Vokietijos rinktinė, finale 83:77 įveikusi Serbijos krepšininkus.

Nė vieno mačo šiame turnyre dar nepralaimėję vokiečiai pasaulio čempionato finale žaidė pirmą kartą. Serbai auksą iškovojo 1998 ir 2002 m., kai šalis oficialiai dar vadinosi Jugoslavija. 2014 m. jie taip pat žaidė finale ir pelnė sidabrą.

Maniloje finalą kiek geriau pradėjo serbai, pirmavę didžiąją pirmojo kėlinio dalį. Vokiečiai neleido jiems nutolti, sužaidus 10 min. Serbijos pervara buvo visai nedidelė - 26:23. Antrajame ketvirtyje toliau vyko lygi kova.

Pirmaujanti komanda dažnai keitėsi, nė vienai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Mačui įpusėjus švieslentėje buvo visiška lygybė - 47:47.

Po pertraukos žaidimo tempas sulėtėjo, o vokiečiai po truputį tolo nuo varžovų. 28 min. jie sukaupė dviženklę persvarą - 64:53. Iki trečiojo ketvirčio pabaigos ji išliko beveik nepakitusi - 69:57. Serbams pavyko išlaikyti intrigą, paskutinio kėlinio viduryje skirtumas sumažėjo iki 4 taškų, o priešpaskutinę minutę - iki 3.

Likus minutei, Marko Guduričius turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau nepataikė tritaškio. Prie baudų metimo linijos stojęs Denisas Šrioderis (Dennis Schroder) padidino skirtumą 1 tašku. Prie linijos stojo ir M.Guduričius, kuris šįkart neklydo. Svarbiausią rungtynių metimą pataikė po krepšiu prasiveržęs D.Šrioderis. Skirtumas vėl padidėjo iki 4 taškų, žaisti liko 21 sek. Serbų ataka buvo nesėkminga, D.Šrioderis pataikė du baudų metimus ir serbams neliko galimybių išsigelbėti.

Naujiesiems pasaulio čempionams D.Šrioderis surinko 28, Francas Vagneris (Franz Wagner) - 19, Johanesas Foitmanas (Johannes Voigtmann, 8 atk. kam.) - 12 taškų.

Serbijos komandai 21 tašką pelnė Aleksa Avramovičius, 17 - Bogdanas Bogdanovičius, 10 - Filipas Petruševas.

Bronzos medalius iškovojo Kanados krepšininkai, mažajame finale po pratęsimo 127:118 įveikę JAV rinktinę.

Amerikiečiai liko be medalių, nors ketvirtojo kėlinio pabaigoje stebuklingai išplėšė pratęsimą. Kanadiečiai pirmavo 4 taškais, kai Mikelis Bridžesas (Mikal Bridges) stojo mesti dviejų baudos metimų. Puolėjas pataikė pirmąjį, tyčia nepataikė antrojo, bet pats sugriebė kamuolį ir paskutinę sekundę tritaškiu išlygino rezultatą. Visgi pratęsime kanadiečiai savo lyderio Šajaus Gildžejaus Aleksanderio (Shai Gilgeous-Alexander) metimų dėka iškart išsiveržė į priekį ir bronzos iš rankų neišleido.

Nugalėtojams Dilonas Bruksas (Dillon Brooks) pataikė 7 iš 8 tritaškių, pelnė 39 taškus ir surinko 42 naudingumo balus. Š.Gildžejaus Aleksanderio sąskaitoje - 31 taškas, 2 rezultatyvių perdavimų ir 40 naudingumo balų. 23 taškus pridėjo Ar Džei Baretas (R.J.Barrett).

Kanadiečiai pasaulio čempionato medalius iškovojo pirmą kartą istorijoje.

JAV rinktinei 24 taškus surinko Entonis Edvardsas (Anthony Edwards), 23 - Ostinas Ryvsas (Austin Reaves), 19 - M.Bridžesas.

Primename, kad Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate užėmė šeštąją vietą.