Pirmajame grandų mūšyje – dramatiškai namų tvirtovę apgynusio „Ryto“ pergale

Publikuota: 2024 spalio 06 20:03:30, lkl.lt inf
×
nuotr. 4 nuotr.
Rungtynių akimirka. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Pirmasis „Betsafe-LKL" grandų mūšis baigėsi taip pat, kaip ir praėjusio sezono finalas - dramatišku Vilniaus „Ryto" (2-1) triumfu.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 91:88 (22:18, 28:17, 23:25, 18:28) nukovė Kauno „Žalgirį" (3-1), kuriam tai - pirmasis sezono pralaimėjimas.

Susitikimas prasidėjo net keturiais vilniečių tritaškiais, iš kurių tris smeigė Gytis Radzevičius (12:9). „Rytas" panašų pranašumą išlaikė iki pat pirmojo kėlinio pabaigos.

Antrajame kėlinyje šeimininkai nemažino apsukų ir netrukus jų pranašumas tapo dviženklis (34:24). Žalgiriečiams ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti varžovų puolimą, o po pirmosios mačo dalies pusšimtį taškų suvertę Lietuvos čempionai turėjo komfortišką pranašumą - 50:35.

Po pertraukos sostinės krepšininkai pirmavo jau 20 taškų (55:35). Bryanto Dunstono ir Deivido Sirvydžio taškai gaivino „Žalgirį", tačiau lemiama dešimties minučių atkarpa prasidėjo Vilniaus atstovams toliau užtikrintai pirmaujant - 73:60.

Per pirmąją paskutinio ketvirčio minutę „Žalgiris" sugebėjo įžiebti intrigą (66:74). B. Dunstono dėjimas dar labiau priartino jo komandą prie oponentų (73:78). Vis tik G. Radzevičiaus vedami vilniečiai stabilzavo padėtį ir netrukus susigrąžino saugesnį atotrūkį (85:75), likus pustrečios minutės.

Tačiau tai dar nebuvo viskas - Sylvainas Francisco 6 taškais paeiliui grąžino žalgiriečius į kovą (83:87). Margiris Normantas realizavo tik vieną baudą (88:83), o į tai tritaškiu atsakė Edgaras Ulanovas (86:88). Po vandens pertraukėlės Jayvonas Gravesas pataikė didžiulės svarbos dvitaškį (90:86). Po dar vieno pasitarimo D. Sirvydis provokavo pražangą mesdamas iš toli ir pataikė pirmąsias dvi baudas (88:90). Po trečiojo netaiklaus metimo kamuolys atiteko šeimininkams. Nervų išbandymo metas prie baudų metimo linijos atėjo Gyčiui Masiuliui, jis taip pat sykį prametė (91:88). S. Francisco paleistas tolimas metimas skriejo pro šalį ir „Twinsbet" arenoje susrinkę vilniečių sirgaliai galėjo atsikvėpti lengviau - jų komanda triumfavo.

Pagrindiniai „Ryto" pergalės kalviai - lietuviai. G. Radzevičius buvo nuostabus: pelnė 20 taškų (3/3 trit., 7/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir sukaupė 27 naudingumo balus. 15 taškų pridėjo Ąžuolas Tubelis, o arti dvigubo dublio buvo G. Masiulis (9 tšk., 9 atk. kam., 19 naud. bal.).

Kauniečiams 16 taškų ir 19 naudingumo balų surinko E. Ulanovas. 14 taškų ir 17 naudingumo balų pridėjo D. Sirvydis, 16 taškų ir 14 naudingumo balų - B. Dunstonas. Tiesa, amerikietis mačo nebaigė dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito.

„Rytas": Gytis Radzevičius 20, Ąžuolas Tubelis 15, Jayvonas Gravesas 12, Gytis Masiulis ir R.J. Cole'as po 9, Martynas Paliukėnas ir Stevenas Enochas po 7, Margiris Normantas ir Savionas Flaggas po 6.

„Žalgiris": Edgaras Ulanovas ir Bryantas Dunstonas po 16, Sylvainas Francisco 15, Deividas Sirvydis 14, Mattas Mitchellas 6.