Sunkiai Kinijos barjerą peržengę 17-mečiai – pasaulio čempionato ketvirtfinalyje

(0)
Publikuota: 2024 liepos 03 15:53:51, LKF informacija
×
Lietuvos ir Kinijos komandų rungtynės. FIBA nuotr.

Lietuvos U17 vaikinų rinktinė pasaulio čempionate Turkijoje pateko tarp aštuonių stipriausių ekipų ir tęsia kovą dėl apdovanojimų. Tomo Urbeliono treniruojama komanda aštunfinalyje po dramatiško finišo 76:70 (15:19, 24:10, 18:23, 19:18) palaužė Kinijos ekipą.

Ketvirtadienį rinktinė ilsėsis, o jau penktadienį-sekmadienį paaiškės, kuri aštuntuko pozicija planetos pirmenybėse atiteks lietuviams. Ketvirtfinalyje, kuris vyks penktadienį, mūsiškiai kausis su Naujosios Zelandijos ir Egipto poros nugalėtojais.

Aštunfinalis abiem komandoms prasidėjo sunkumais puolime, tačiau kinai pirmieji pralaužė ledus - lietuviai atsiliko 10:17. Antrojo ketvirčio pradžioje mūsiškiai baigė panaikinti deficitą (18:19), o tuomet net šešiais tritaškiais per 5 minutes padvigubino savo taškų kraitį ir atitrūko per dviženklį skirtumą (36:24). Pasibaigus pirmajai mačo daliai Lietuva buvo priekyje 39:29.

Po pertraukos varžovai ėmė artėti ir lietuvių persvara trečiojo kėlinio pabaigoje susitraukė iki minimumo - 53:52. Visgi prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą dar pavyko kiek truktelėti į priekį - 57:52.

Ketvirtajame kėlinyje kinai darsyk aplygino jėgas ir ant parketo galiausiai užvirė kova taškas į tašką. Pasiekus penkių minučių žymą ketvirtyje, rezultatas buvo lygus (65:65). Per kitas dvi minutes lietuviai nerado būdų atsakyti į tris oponentų taškus (65:68). Po minutės pertraukėlės lygybę atstatė Kajaus Mikalausko tritaškis (68:68). Dovydas Buika realizavo baudas, tačiau dvitaškį pelnė ir kinai (70:70).

D.Buika kovingumu išspaudė dar 2 taškus, o apsigynę lietuviai, nors ir nepelnė taškų, greitai susigrąžino kamuolį bei degino brangias sekundes. Artūras Butajevas išprovokavo pražangą metimo metu, kurią pavertė dar dviem taškais (74:70). Paskutiniąja vinimi tapo kinų pražanga puolime, įtvirtinusi Lietuvos pergalę ir bilietą į ketvirtfinalį.

Į pergalę rinktinę vedė panašų indėlį įnešusi ketveriukė - K.Mikalauskas (19 tšk., 4/5 trit., 15 naud. bal.), D.Buika (17 tšk., 6 rez. perd., 6 atk. kam., 20 naud. bal.), A.Butajevas (15 tšk., 5 atk. kam., 16 naud. bal.) ir Ignas Urbonas (10 tšk., 10 atk. kam., 14 naud. bal.).