Ilgametę patirtį turintis gydytojas kardiologas Mykolas Biliukas, savo disertacijoje tyrinėjęs Saulės magnetinių audrų poveikį kardiologiniams pacientams, ir praktikoje pastebi jų poveikį: ligoninių skyriuose dingsta laisvos lovos, padaugėja greitosios pagalbos iškvietimų.
Pasak kardiologo M. Biliuko, iš kardiologinių pacientų net galima spręsti apie netrukus prasidėsiančią magnetinę audrą Žemėje: „Moksliniame darbe tyrėme 150 pacientų, sergančių kardiologiniu infarktu. Sunkesnių infarkto formų pacientai yra barometrai, pagal kuriuos gali spėti, ar kartais nesikeičia Žemės magnetinis laukas. Likus parai iki magnetinės audros jie pradeda gerti 1,5 karto daugiau nitroglicerino negu gerdavo vidutiniškai iki tol. Magnetinės audros dieną nitroglicerino suvartojimas pašoka net 7 kartus. Kitą dieną nitroglicerino suvartojimas būna 5,8, antrą-trečią dieną - 2,6 karto didesnis nei įprastai, po to grįžtama į įprastą vaistų vartojimą."
Magnetinės audros poveikis širdžiai
Magnetinę audrą Žemėje sukelia Saulės blyksniai - elektromagnetiškai aktyvių dalelių srautas, prasiveržiantis link Žemės. Pasak kardiologo M. Biliuko, magnetinė audra dirgina mūsų nervų sistemos receptorius, suaktyvina simpatinę nervų sistemos dalį, kuri tonizuoja organizmą, kyla spaudimas, sutrinka širdies ritmas, keičiasi kraujo krešumas, tai turi įtakos silpnesnės sveikatos, jautresniems žmonėms. Tačiau gydytojas pabrėžia, kad pacientai reaguoja ne į šiaip magnetinio lauko svyravimus, o kai pasiekiamas magnetinių audrų lygis, kai magnetinio lauko stiprumo indeksas yra 5 balai ir daugiau.
„Kaip kardiologas labai pastebiu, kad pacientai sureaguoja. Pirmas dalykas - širdies ritmo sutrikimai. Kai nėra magnetinės audros, nėra tokių grėsmingų insulto atveju širdies ritmo sutrikimų, kaip prieširdžių virpėjimas. Susidaro krešuliai, su kraujo srove trombai nuteka į smegenis. Taip pat magnetinių audrų metu svyruoja kraujo spaudimas. Daugelis žmonių ilgą laiką nejaučia, kad kraujospūdis padidėjęs, o per magnetines audras išlenda ylos iš maišo, prasideda dusulys, skausmai krūtinėje, padaugėja infarktų", - teigia gydytojas.
Magnetinio lauko pokyčiams taip pat jautresni maži vaikai, nėščiosios. Tačiau net ir sveikais save laikantys žmonės gali jaustis neįprastai magnetinių audrų metu. „Pradeda bendrai skųstis, kad negeros dienos, kad pradėjo jausti širdies plakimą, padidėja jautrumas. Magnetinė audra taip pat gali išprovokuoti visokias krizes tiems, kas manė, kad yra labai sveiki", - sako gydytojas M. Biliukas. Pasak jo, ypač piktnaudžiaujantys alkoholiu pacientai gali jausti stipresnį magnetinės audros poveikį.
Kaip elgtis magnetinių audrų metu?
Nors magnetinės audros turi poveikį sveikatai, ypač jautresniems žmonėms, kardiologas M. Biliukas sako, kad užsidaryti namie magnetinių audrų metu nereikia. Žmogus evoliuciškai prie jų prisitaikęs. Gydytojo M. Biliuko patarimai:
*Sugriežtinti paskirtų vaistų vartojimą, vartoti vaistus taip, kaip paskyrė gydytojas. „Žmonės daro didžiules klaidas. Kaip kraujospūdį gydo? Kai jis susinormalizuoja, nebegeria vaistų. Tai yra klaida, antihipertenzinius vaistus reikia vartoti ir tada, kai kraujospūdis normalus, normaliam jo palaikymui. Taip pat ir su kraują skystinančiais vaistais, juos reikia vartoti taip, kaip paskirta", - sako kardiologas M. Biliukas.
*Sumažinti nervinę įtampą, stresą;
*Neužsidaryti namuose, nes slėpimasis patalpose neapsaugo nuo magnetinės audros poveikio;
*Būti fiziškai aktyviems, vaikščioti ar sportuoti gryname ore, nes sportas stiprina organizmą, tačiau nereikėtų imtis didelio fizinio krūvio;
*Nevartoti alkoholio;
*Vartoti daugiau skysčių.