Nors paprastai niekas (išskyrus Dalią Grybauskaitę), nesikiša į tai, kokius viceministrus pasirenka ministrai, nes pirmieji yra politinio pasitikėjimo asmenys, konservatoriui Jurgiui Razmai parūpo, kiek viceministrų bus iš partijos „Nemuno Aušra".
„Aš kaip tik noriu klausti ministrų, tų trijų ministrų, kurie yra užėmę „Nemuno Aušros" kvotą, tai žemės ūkio, aplinkos ir teisingumo ministrų. Gal jau jie galėtų pasakyti, kiek viceministrų planuoja turėti ar jau turi? Ir kiek iš tų viceministrų jie yra pasirinkę tokiu asmeninio pasitikėjimo pagrindu patys? Ir kiek viceministrų jie turės priimti pagal „Nemuno Aušros" ar asmeniškai Remigijaus Žemaitaičio delegavimą? Ir gal žino, kiek iš tų viceministrų bus partijos „Nemuno Aušra" nariai?", - Vyriausybės narių pasiteiravo R.Razma.
Aplinkos ministras Povilas Poderskis pareiškė, kad viceministrų partiškumas yra paskutinis kriterijus, kuris vertinamas.
„Visų pirma, vertinama STT pažyma, noras dirbti, ir gebėjimas tai daryti ministerijoje. Kol kas tų viceministrų pavardės yra ir aptartos, ir pasižymėtos. Šiuo metu vyksta pokalbiai ir bus vertinamas jų gebėjimas užimti pareigas. Ir tuo metu, jeigu viskas bus gerai ir STT pažyma bus tvarkinga, tai mes juos skirsime. O dėl jų partiškumo, kaip minėjau, tai nėra vertinama", - sakė aplinkos ministras.
„Yra svarstomos įvairios kandidatūros, įvairūs variantai, tarp jų yra, be abejo, ir partijos „Nemuno Aušra" narių, bet, kaip ir kolega minėjo, tai nėra lemiantis kriterijus ir aš esu laisvas formuoti savo politinę komandą", - teigė žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas.
Teisingumo ministras Rimantas Mockus pridūrė, kad viceministrų pozicijos tvirtinamos, svarstomos ir derinamos su partijų - koalicijos partnerių - vadovais.
„Ir taip pat jokiu būdu negali susiklostyti tokia situacija, kad tai lems vien tik partiškumas. Žiūrima daug plačiau, žiūrima į kompetencijas ir tada bus priimami sprendimai", - tikino R.Mockus.