Prezidentas Gitanas Nausėda iš naujo švietimo, mokslo ir sporto ministro tikisi deramo dėmesio įtraukiajam ugdymui ir tautinių mažumų švietimui, teigia šalies vadovo vyriausioji patarėja Jolanta Karpavičienė.
„Neabejoti, nestabčioti ir tęsti įtraukiojo ugdymo įgyvendinimą, deramą dėmesį skirti gabių vaikų ugdymui ir tautinėms mažumoms. Taip pat turi būti suvienodintos sąlygos privačioms ir valstybinėms įstaigoms“, – antradienį vykusiame susitikime su kandidate į šį postą Raminta Popoviene prezidento išsakytus lūkesčius žurnalistams vardijo jo patarėja J. Karpavičienė.
„Prezidentas visuomet pabrėžia, kad svarbiausias siekinys yra kokybiškas, socialiai teisingas, kiekvienam vaikui vienodai prieinamas švietimas. (...) Turi būti užtikrintas solidus, visą Lietuvą dengiantis mokyklų tinklas, ugdymo įstaigoms nustatant ne tik kiekybinius, bet ir kokybinius kriterijus, o savivaldybėms suteikiant daugiau pasitikėjimo ir atsakomybės“, – teigė ji.
Taip pat, patarėjos teigimu, prezidentas su R. Popoviene aptarė strateginę švietimo kryptį.
„Pokalbio metu buvo labai išsamiai aptarta strateginė švietimo svarba valstybei, visuomenei, taip pat svarbiausios švietimo, mokslo, sporto kryptys, aktualios problemos“, – pasakojo J. Karpavičienė.
ELTA primena, kad Seimas pritarė naujosios centro kairės koalicijos lyderio, socialdemokrato G. Palucko kandidatūrai į premjerus. Prezidentas paskyrė G. Palucką premjeru ir, kaip numato įstatymas, pavedė ne vėliau kaip per 15 dienų nuo paskyrimo pristatyti parlamentui sudarytą ir prezidento patvirtiną Ministrų kabinetą bei teikti svarstyti Vyriausybės programą.
Penktadienį G. Nausėda jau kalbėjosi su dviem kandidatais į G. Palucko ministrų kabinetą. Prezidentūroje vyko susitikimai su pretendente tapti krašto apsaugos ministre Dovile Šakaliene bei į užsienio reikalų ministrus siūlomu Kęstučiu Budriu.
Naujasis Ministrų kabinetas įgis įgaliojimus tik tada, kai parlamentas pritars Vyriausybės programai.