Linksma, kaip tie patarinėtojai ir trupmeninių palūkanų procentų skaičiuotojai net metų nesugeba suskaičiuoti, pavyzdžiui, „Sodros" ilgametė finansų patarėja sugeba pasvaičioti šitaip: „Kadangi didelė daugelio dabartinių Lietuvos pensininkų bei tų, kurie pensinio amžiaus sulauks per kelerius artimiausius metus, darbingo amžiaus dalis prabėgo sovietmečiu, jie neturėjo galimybių sukaupti didesnį turtą - investuoti nebuvo kur, o anksčiau kauptas santaupas pasiglemžė įvairios krizės ir didelė infliacija - todėl šiandien labai daug žmonių gyvena tik iš senatvės pensijos."
Kaip kaip? Didžioji daugumos dabartinių esamų arba tuoj būsimų pensininkų darbingo gyvenimo dalis prabėgo sovietmečiu? Kada baigėsi sovietmetis? Prieš trisdešimt metų.
Kiek daugumai pensininkų dabar? Tarp šešiasdešimties ir septyniasdešimties. Kiek jiems buvo prieš trisdešimt? Trisdešimt-keturiasdešimt, pradirbę keliolika ar maximum dvidešimt metų sovietmečiu jie tegalėjo būti - o ne „didžiąją darbingo amžiaus dalį".
Bet gal yra ištisa kohorta ir šimtamečių, kurie sovietmečiui baigiantis buvo septyniasdešimties ir tapo pensininkais, išties didžiąją darbingo amžiaus dalį praleidę sovietmečiu - tai gal šie šimtamečiai ir sudaro daugumą dabartinių pensininkų?
Ei, „Sodros" eksperte, vyriausioji patarėja Julita Varanauskiene, kur dingo jūsų pradinių klasių aritmetikos žinios? Sovietmečiu pramiegota didžioji mokslams imlaus gyvenimo dalis?