Euro'2024: „Raudonoji furija“ nokautavo Kroatijos rinktinę

(2)
Publikuota: 2024 birželio 15 20:47:05, Arūnas Abromaitis
×
Ispanijos rinktinė švenčia įvartį. EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionate Vokietijoje sėkmingai startavo vicečempionai Ispanijos futbolininkai. „Raudonąja furija" vadinama komanda pateisino pravardę, jau pirmajame kėlinyje įmušė tris įvarčius ir B grupės mače Berlyne 3:0 nugalėjo Kroatijos vienuolikę.

Maždaug pusę pirmojo kėlinio vyko apylygė kova, tačiau 29 min. kroatų gynybos viduryje atsivėrė didelė skylė, kuria pasinaudojo Alvaras Morata (Alvaro Morata). Vos po trijų minučių Fabianas Ruisas (Fabian Ruiz) suklaidino du gynėjus, įsiveržė į baudos aikštelę ir padidino skirtumą. Kroatai neišnaudojo poros gerų progų ir už tai buvo nubausti. Per teisėjo pridėtą pirmojo kėlinio laiką trečią ispanų įvartį pelnė Danis Karvachalis (Dani Carvajal).

Po pertraukos pavojingai atakavo abi komandos. Kai atrodė, kad žaidimas kiek nurimo, ispanai vos neprisidirbo. 78 min. taisydamas vartininko Unajo Simono (Unai Simon) klaidą, Rodris baudos aikštelėje nuvertė Bruno Petkovičių. Pats B.Petkovičius bandė realizuoti 11 metrų baudinį, tačiau U.Simonas atrėmė smūgį. Nors puolėjas pasiuntė kamuolį į tinklą pakartotiniu smūgiu, įvartis nebuvo įskaitytas, nes perdavimą B.Petkovičiui atlikęs Ivanas Perišičius per anksti įbėgo į baudos aikštelę.

Per likusį laiką rezultatas nepakito, Ispanija pradėjo turnyrą pergale 3:0.

Europos čempionato metraščius šiose rungtynėse perrašė Ispanijos rinktinės narys Laminė Jamalis (Lamine Yamal). „Barcelona" saugas pasirodė starto sudėtyje, būdamas 16 metų ir 338 dienų amžiaus. Jis tapo jauniausiu futbolininku istorijoje, žaidusiu Europos čempionate.