respublika.lt

Susidūrus laivams Pietų Kinijos jūroje, Filipinai ir Kinija apsikeitė kaltinimais

(2)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 31 14:53:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Filipinų laivas „BRP Teresa Magbanua“. Socialinio tinklo nuotr.

Filipinai ir Kinija šeštadienį apsikeitė kaltinimais, kai Pietų Kinijos jūroje susidūrė jų pakrančių apsaugos laivai, ir abi pusės tvirtino, kad kita pusė atliko pavojingus manevrus ginčijamoje teritorijoje.

 

Per susidūrimą prie Sabinos seklumos, Filipinuose dar vadinamos Eskodos sekluma, kaip pranešama, niekas nenukentėjo. Šį mėnesį tai jau penktas incidentas tarp abiejų šalių karinių jūrų ir oro pajėgų Pietų Kinijos jūroje.

Filipinų pakrančių apsaugos tarnyba pranešė, kad jos laivas „BRP Teresa Magbanua“ patyrė didelę žalą, kai šeštadienio rytą jį tris kartus taranavo Kinijos pakrančių apsaugos laivas.

„Kinijos pakrančių apsaugos laivas atliko pavojingus manevrus, nors nebuvo išprovokuotas“, – sakė Vakarų Filipinų jūros pakrančių apsaugos atstovas komodoras Jay Tarriela.

„Apgadintas tiltelio sparnas, taip pat [laivo „Teresa Magbanua“] antvandeninis bortas, – pridūrė jis. – Yra skylė, kuri taip pat atsirado dėl tiesioginio Kinijos pakrančių apsaugos įvykdyto taranavimo.“

J. Tarriela sakė, kad laivą „Teresa Magbanua“ apsupo Kinijos laivai, įskaitant du kinų pakrančių apsaugos laivus ir du karo laivus, kai jis „stoviniavo“ prie Sabinos seklumos, esančios Filipinų išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Kinijos pakrančių apsauga dėl incidento kaltino Filipinus, sakydama: „Visa atsakomybė tenka Filipinams“.

„Filipinų laivas Nr. 9701 sąmoningai neprofesionaliai ir pavojingai susidūrė su Kinijos laivu Nr. 5205, kuris įprastai vykdė teisėsaugos užtikrinimo funkcijas“, – sakoma jos pareiškime.

Anksčiau šį mėnesį Filipinai pranešė apie du atskirus incidentus, kai Kinijos orlaiviai paleido signalines raketas į vyriausybinius lėktuvus, patruliavusius virš Pietų Kinijos jūros.

Rugpjūtį įvyko dar du incidentai, kai Kinijos pakrančių apsaugos tarnyba persekiojo Filipinų laivus ginčytinose teritorijose.

Kinija, kuri pretenduoja į beveik visą Pietų Kinijos jūrą, pastaraisiais metais ėmėsi vis agresyvesnių veiksmų šiame regione. Ji nepaiso 2016 metų tarptautinio arbitražo teismo sprendimo, kad savo ekspansyvioms pretenzijoms neturi jokio teisinio ar istorinio pagrindo.

Vietnamas, Malaizija, Brunėjus ir Taivanas taip pat reiškia pretenzijas į šią teritoriją, kurioje, kaip manoma, gausu gamtinių išteklių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kada puošite namus Kalėdoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-6 +4 C

-5 +6 C

+1 +6 C

-4 +5 C

-1 +3 C

+3 +8 C

0-11 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s