Broliai Stankūnai užtikrintai pateko į Europos čempionato pusfinalį

(1)
Publikuota: 2024 balandžio 26 14:46:58, LIF informacija
×
Dovydas ir Domantas Stankūnai. Balint Czucz nuotr.

Penktadienį Europos irklavimo čempionate Vengrijoje startavo trys Lietuvos įgulos, o Jurgis Laukus Europos paralimpinėje kvalifikacinėje regatoje pradėjo kelialapio į Paryžiaus paralimpines žaidynes medžioklę.

Būtent J.Laukus pirmasis iš Lietuvos atstovų ir išplaukė į irklavimo kanalą. PR1 M1x valčių klasės atrankos plaukime Jurgis distanciją įveikė per 12:27,60 min., užėmė ketvirtą vietą ir šeštadienį varžysis finale, kurio nugalėtojas iškovos vienintelį bilietą į Paryžių.

Užtikrintai Europos čempionato paguodos plaukime pasirodė Dovydo ir Domanto Stankūnų duetas (06:51,57 min.) – pavienę dvivietę valtį irkluojantys broliai užėmė antrą vietą ir pateko į pusfinalį.

Porinės dvivietės įgula Žygimantas Gališanskis ir Povilas Stankūnas (06:57,83 min.) paguodos plaukime buvo penkti ir varžybas užbaigs startu C finale, o Saulė Kryževičiūtė, Ieva Adomavičiūtė, Ugnė Juzėnaitė ir Martyna Kazlauskaitė moterų porinių keturviečių valčių klasės paguodoje finišavo šeštos ir kovas pratęs B finale.

Anksčiau Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė (porinė dvivietė) bei Viktorija Senkutė (vienvietė) pateko tiesiai į A finalus, o Giedrius Bieliauskas (vienvietė) – į pusfinalį.