Bronzinis šuolis į Tokijo baseiną

(0)
Publikuota: 2021 rugpjūčio 28 20:10:00, Aistė LABINAITĖ
×
Plaukikas Edgaras Matakas Tokijo paralimpinėse žaidynėse iškovojo pirmąjį medalį Lietuvai. Dainiaus Ožalo/LPAK nuotr.

Lietuva Tokijuje jau turi pirmąjį paralimpinį apdovanojimą. Edgaras Matakas paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį. 22-ejų sportininkas visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 m laisvuoju stiliumi rungties finale distanciją įveikė per 26,38 sek. ir finišavo trečias. E.Matakas tapo antruoju istorijoje paralimpiniu prizininku lietuviu šioje sporto šakoje.

Atrankos varžybose E.Matakas pademonstravo geriausią laiką ir pirmu numeriu pateko į finalą. Tokijo olimpinio baseino ketvirtame takelyje startavęs Ramūno Leono auklėtinis distanciją įveikė per 26,16 sek. ir laimėjo antrą atrankos plaukimą. Atrankos bendroje įskaitoje lietuvis buvo beveik puse sekundės greitesnis nei antrą laiką pademonstravęs pirmo atrankos plaukimo nugalėtojas brazilas Vendelis Belarminas Pereira (Wendell Belarmino Pereira, 26,47 sek.). Trečias atrankoje buvo kinas Dongdongas Hua (26,55 sek.).

„Padarėme viską gerai, viskas praėjo sklandžiai. Pagrindinis tikslas ir buvo gerai įveikti atranką. Manau, jis plauks daug greičiau finale", - po atrankos sakė R.Leonas.

Deja, tačiau finale Lietuvos sportininkui nepavyko plaukti greičiau. Paralimpiniu čempionu tapo V.B.Pereira. Brazilas finišą pasiekė per 26,03 sek. Antras buvo D.Hua - 26,18sek. Tiesa, mūsiškis aplenkė planetos rekordininką ir penkiskart paralimpinį čempioną kiną Bozuną Jangą. Jis atplaukė per 26,98 sek. ir buvo ketvirtas.

„Sunkiausia yra būti favoritu, kai turi pateisinti lūkesčius. Labai tikėjausi greičiau plaukti, o kai pasakė rezultatą, buvo gaila. Nors, manau, reikia džiaugtis, nes ne kiekvieną dieną iškovojamas paralimpinis medalis. Plaukime išvis seniai tai buvo pavykę, todėl smagu, jog iškovojau aš", - teigė E.Matakas.

Iki šiol iš mūsų plaukikų paralimpiniu prizininku yra buvęs tik Kęstutis Skučas, kuris 2004 m. Atėnuose pelnė sidabrą. Tokijuje E.Matako iškovotas paralimpinis medalis - 38-as lietuvių apdovanojimas paralimpinio sporto istorijoje.

Primename, jog E.Matakas gegužę Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Portugalijoje 50 m laisvuoju stiliumi įveikė per 25,86 sek., pasiekė asmeninį rekordą ir iškovojo auksą. Dar du auksinius medalius kaunietis nuskynė plaukdamas 100 m laisvuoju stiliumi ir 100 m krūtine.

2017 m. pasaulio čempionate Meksikoje E.Matakas pelnė auksą 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje, o 100 m distancijoje pasipuošė bronza. Tokijo paralimpinėse žaidynėse E.Matako dar laukia pasirodymas 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Tuo metu vakar rutulio stūmimo rungties finale Tokijuje savo jėgas išbandė ir Donatas Dundzys. F37 klasėje 29 metų žaidynių debiutantas įrankį nustūmė 13,86 m, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė šeštąją vietą tarp devynių dalyvių.